Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Storage Capacity | 1 T |
| Body Material | Stainless Steel |
| Type | Blast Freezer |
| Door Type | Double Door |
| Brand | Siberian |
| Temperature Range | -30 to -40 Deg C |
| Power source | Electric |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Color | White |
| Voltage | 440 V |
| Warranty | 1 Year |
| Style | Double-temperature |
| Compressor Type | Double stage semi hermetic and screw |
| Inner Cabinet | 1 (No) |
| Accuracy Degree | 100% |
| Condition | New |
| Ceiling Insulation Thickness | 150 mm |
| Floor Insulation Thickness | 150 mm |
| Evaporator Fan | Yes |
| Condenser Fan | Yes |
| Refrigerant Type | R404a |
| Accuracy | 100% |
Additional Information: