Product Details:
| Tank Capacity | 10 Litres |
| Body Material | Stainless Steel |
| Brand | Siberian |
| Frequency | 50 Hz |
| Power source | Electric |
| Material Grade | SS 304 |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 240 V |
| Style | Single-temperature |
To meet the various requirements of the customers, we are involved in offering a wide assortment of Ice Cream Continuous Freezer.
Features:
Product Details:
| Capacity | 500 L |
| Number of Doors | 1 Door |
| Brand | Siberian |
| Voltage | 380 V |
| Door Type | Top Open Door |
| Body Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| Type | Top Open |
| Frequency | 50 Hz |
We are highly acknowledged organization engaged in presenting remarkable range of Push Cart Freezer.
Features:
Product Details:
| Capacity | 200L |
| Body Material | Stainless Steel |
| Type | Display Cooler |
| Door Type | Single Door |
| Brand | Siberian |
| Power source | Electric |
| Defrost Type | Auto-Defrost |
| Energy Efficiency | 4 Star |
| Style | Single-temperature |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
Inner body top LED lighting. Mechanical thermostat. Aluminium door frame. Tempered double glass. White metal inner body. Built-in handle. 2 adjustable foot, 2 rollers and 5 PVC coated wire shelf. Ventilated cooling. Insulation 45 mm.
Note: Door not reversible.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 200 L |
| Glass Type | Curved Glass |
| Brand | Siberian |
| Number of Doors | 2 Doors |
| Door Type | Swing Door |
| Defrost Type | Manual Defrost |
| Body Material | Stainless Steel |
| Type | Glass Top |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 380 V |