Product Details:
| Capacity | 1000 L |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Ice candy |
| Brand | Siberian |
| Machine Body Material | SS 304 |
| Design Type | Standard, Customized |
| Voltage | 380 V |
| Finished Type | SS |
| Frequency | 50 Hz |
Backed by expert and experienced professionals, we provide Light Duty Ice Cream Candy Plant.
Features:
Resistant to corrosion
Quality approved
Long lasting
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Automatic |
| Applicable Preparations | Ice Cream |
| Power | Electricity |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Production Timing | 15 Mintues |
| Phase | Three Phase |
| Capacity | 750 L |
Product Details:
| Capacity | 500 L |
| Usage/Application | Commercial |
| Machine Body Material | SS |
| Installation Service | Yes |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220-340 V |
| Phase | Three Phase |