Product Details:
| Tank Capacity | 500 L |
| Tank Orientation | Horizontal |
| Cooling Temperatue | +4 TO + 10 DC |
| Machine Body Material | SS, SS 304 |
| Steel Grade | SS304 |
| Brand | Siberian |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240-340 V |
Product Details:
| Capacity | 1000 Ltr |
| Voltage | 280-440 V |
| Tank Orientation | Horizontal |
| Steel Grade | SS304 |
| Material | SS |
| Phase | Three Phase |
| Brand | Siberian |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 5000 litres |
| Chilling Time | 4-5 |
| Tank Orientation | Horizontal |
| Cooling Temperatue | 4 Deg C |
| Steel Grade | SS304 |
| Voltage | 240-380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
We are recognized by the clients for providing Heavy Duty Milk Cooler. 5000 LITRE CAPACITY.
Features:
Tamper proof
Dimensionally accurate
Corrosion resistance
Product Details:
| Capacity | 500 L |
| Machine Body Material | Steel |
| Storage Material | Water |
| Tank Orientation | Horizontal |
| Surface Finish | Polished |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 3 mm |